لیست هزینه و قیمت روکش دندان در سال ۱۴۰۲ (آپدیت خرداد)

28 شهریور 1402
هزینه و قیمت روکش دندان شاخص

روکش دندان یکی از مستحکم ترین ترمیم های دندانیه. در واقع یه نوع پروتز دندان به شمار میره و زمانی استفاده میشه که تاج دندان به قدری آسیب دیده که با پر کردن معمولی نمیشه اونو نجات داد. بنابراین روکش معمولاً آخرین راه حل ترمیم دندان به شمار میره و آخرین درمان قبل از نیاز به کشیدن دندان هست. در این صفحه سعی کردیم جدیدترین هزینه ها و قیمت روکش دندان در سال ۱۴۰۲ رو براتون لیست کنیم. اگه به فکر روکش هستید نگاهی به هزینه انواع این روکشا بندازید اما قبلش اگه آشنایی زیادی با روکش یا تاج دندان ندارید حتما به صفحه “روکش دندان” مراجعه کنید تا اونجا همه چیز درباره روکش ها رو با زبان ساده ببینید و بخونید.

جدول قیمت روکش دندان در سال ۱۴۰۲

در جدول زیر می توانید به صورت کامل لیست هزینه رایجترین روکش ها رو ببینید. در ادامه یکم درباره هر کدوم توضیحاتی نوشتیم که میتونه به دردتون بخوره. فقط اگه سوالی داشتید حتماً انتهای مقاله بپرسید سعی می کنیم در اولین فرصت ممکن پاسخ بدیم. پاینده باشید.

آیتمتعرفه عمومیتعرفه متخصص
هزینه روکش دندان سرامیکی یا پرسلینیاز ۴ میلیوناز ۵ میلیون
قیمت روکش دندان PFM
از ۳.۵ میلیوناز ۴ میلیون
هزینه روکش دندان زیرکونیا در سال ۱۴۰۲از ۴ میلیوناز ۵ میلیون
هزینه و قیمت روکش دندان s.s (استیل ضد زنگ)از ۸۰۰ هزارتوماناز ۱.۳ میلیون
هزینه روکش دندان فلزیمتغییرمتغییر
تعرفه روکش دندان در سال ۱۴۰۲ | هزینه به تومان

هزینه روکش دندان در سال ۱۴۰۱ چقدر بود؟

با توجه به نوسانات شدید اقتصادی هزینه و قیمت روکش دندان در سال ۱۴۰۱ بسیار متغییر بود. به عنوان مثال روکش سرامیکی از ابتدای سال با ۲.۵ میلیون و تا انتهای سال به قیمت ۴ میلیون تومان رسید.

👋 برای انجام درمان دندانپزشکی در تهران فرم زیر را پر کنید

دریافت نوبت از سایت دکتر دندان

قیمت روکش سرامیکی (تمام سرامیکی)

این تصویری که پایینتر ملاحظه می کنید یه تصویر شماتیک از روکش سرامیکی یا پرسلینی دندان هستش. این روکش پرطرفدارترین روکشیه که موجوده. روکش دندان سرامیکی زیبایی بسیار زیادی داره و چون کاملا همرنگ دندان و شبیه به تاج دندان خودمونه، هزینه بیشتری نسبت به سایر روکشای دیگه داره.

تصویر شماتیک دو عدد روکش دندان تمام سرامیک دندان همراه با قیمت روکش دندان سرامیکی
هزینه قیمت روکش دندان سرامیکی در سال ۱۴۰۲ بیشتر از تعرفه سایر روکش های دیگر تقریبا برابر با روکش زیرکونیا هست.

مزایای روکش سرامیکی

 • زیبایی بسیار چشمگیری داره
 • حساسیت نمیاره
 • برای اغلب افراد مناسبه

معایب روکش دندان سرامیکی

 • قیمت روکش دندان تمام سرامیکی زیاده (گرونه)
 • خیلی بادوام نیست
 • اغلب به بیشتر از یه جلسه نیاز داره

روکش زیرکونیا

تاج های زیرکونیا قدرت فلز و زیبای سرامیک رو یکجا با هم دارن. کسانی که از آلرژی رنج می برن می تونن با خیال راحت این روکش رو انتخاب کنند. تاج زیرکونیا زیست سازگار هست، بنابراین عوارض جانبی هم ایجاد نمی کنه. چنین تاج هایی این روزها دارن بیشتر و بیشتر محبوب می شن.

تصویر شماتیک دو عدد روکش زیرکونیا + هزینه روکش زیرکونیا در سال ۱۴۰۱
همونطور که اشاره کردیم هزینه روکش دندان زیرکونیا در سال ۱۴۰۲ تقریبا برابر با قیمت روکش دندان سرامیکی است.

مزایا روکش زیرکونیا

 • از نظر زیبایی مثل سرامیکیه
 • دوام زیادی داره
 • هیچ حساسیتی نمیاره
 • آمادگی کمتری میخواد
 • بیشتر وقتا توی یک جلسه انجام میشه

معایب روکش زیرکونیا

 • در کل قیمت روکش دندان زیرکونیا زیاده
 • نصب کردنش یکم سخته
 • ممکنه برای همه مناسب نباشه

روکش دندان فلز سرامیک

به اینا روکش های (PFM) هم گفته میشه. و ترکیبی از فلز و سرامیک هستن. در واقع دولایه هستن. یه لایه فلزه و یه لایه دیگه که روی فلز رو پوشونده، سرامیکه. فلز باعث میشه دوام این روکش بیشتر باشه و سرامیک هم به زیباییش کمک می کنه. افرادی که توانایی پرداخت قیمت روکش دندان سرامیکی و زیرکونیومی رو ندارن و در عین حال به دنبال زیبایی و دوام میگردن این گزینه براشون عالیه.

تصویر شماتیک دو عدد روکش فلز سرامیک + قیمت روکش دندان فلزی سرامیکی در سال ۱۴۰۱
لایه زیرین روکش ها فلزی است و روی آن یک لایه از جنس زیرکونیا یا سرامیک قرار می دهند. هزینه روکش دندان فلز سرامیک در سال ۱۴۰۲ کمتر از قیمت روکش سرامیکی و قیمت روکش زیرکونیا است.

مزایا PFM

 • شکل ، اندازه و رنگ مناسبی دارن
 • شبیه به دندان خودمون هستن
 • قوی بوده و دوام زیادی دارن
 • قیمت روکش دندان فلز سرامیک کمتره

معایب PFM

 • یک خط خاکستری بین دندان و لثه ایجاد می کنن (به خاطر فلز)
 • میتونن باعث آسیب به دندان های مجاور و مقابل بشن
 • به بیش از یک جلسه نیاز دارن
 • میتونن حساسیت ایجاد کنن
 • نیاز به آمادگی و تراش بیشتر دندان دارن

👋 این نوشته چیزایی جالبی توشه :همه چیز درباره روکش دندان pfm

روکش فلزی دندان

روکش های تمام فلزی از نظر شکل و ظاهر شبیه به دندان خودمون هستن ولی چون رنگشون تیره هست از نظر زیبایی چندان جالب نیستن. اینا قوی ترین نوع روکش دندون هستن و هزینه کمتری هم در بر دارن. معمولا گزینه مناسبی برای ترمیم دندان های خلفی به شمار میرن و اگه مشکلی با رنگشون ندارید برای دندان جلو هم می تونید استفاده کنید ولی به شخصه توصیه نمی کنم.

تصویر شماتیک یک عدد روکش دندان فلزی
قیمت روکش دندان فلز سرامیک در سال ۱۴۰۲ از سایر روکش ها کمتر است. این روکش ها بیشتر برای کودکان هستند

مزایا تاج دندان فلزی

 • قوی ترین و با دوام ترین تاج های دندانی هست
 • شکل و اندازه دندان رو دارن
 • میزان تراش دندان برای نصبشون کمه
 • آسیب زیادی به دندان های دیگه نمیزنن
 • هزینه روکش دندان فلزی کمتره
 • برای افرادی که دندان قروچه دارن مناسب ترن

معایب تاج دندان فلزی

 • از نظر زیبایی خوشایند نیستن
 • میتونن باعث واکنش های آلرژیک بشن
 • نیاز به بیش از یک جلسه دارن

سایر هزینه های مرتبط با روکش دندان

توی جداول بالا قیمت مهم ترین روکش های دندانی در سال ۱۴۰۲ رو مشاهده کردید. اینا در واقع هزینه کلی بود اما ممکنه بعضی افراد یه سری هزینه دیگه هم پرداخت کنن. مثلا شخصی که قبلا روکش داشته ولی آسیب دیده یا نیازمند تعویض مجدد هست، برای خارج کردن روکش قدیمی و چسپوندن روکش جدید ممکنه هزینه اضافی پرداخت کنه.

آیتمهزینه در سال ۱۴۰۲
هزینه پست و کور ریختگیاز ۲ میلیون
هزینه چسباندن روکشهای قدیمیاز ۷۰۰ هزارتومان
هزینه خارج کردن روکش قدیمیاز ۸۰۰ هزارتومان
هزینه جدا کردن روکش های بهم چسبیدهاز ۱ میلیون
هزینه خارج کردن پست و کور ریختگیاز ۳ میلیون
جدول سایر تعرفه ها به جز قیمت روکش دندان در سال ۱۴۰۲

پاسخ به سوالات رایج درباره قیمت روکش دندان در سال 1402

هزینه و قیمت روکش دندان در سال ۱۴۰۲ با بیمه تامین اجتماعی چقدره؟

معمولا بیمه تامین اجتماعی هزینه های مربوط به روکش رو پرداخت نمی کنه. کلا این بیمه تعداد معدودی از خدمات دندانپزشکی رو پوشش میده. اما بعضی از بیمه های تکمیلی ممکنه قیمت روکش دندان ۱۴۰۲ رو تا حدی پوشش بدن.

قیمت عصب کشی و روکش دندان با هم چقدر می شود؟

هزینه عصب کشی با توجه به نوع دندان، تعداد کانال و تخصص دندانپزشک و متغییر است. ابتدا باید عوامل نامبرده مشخص شوند سپس برآورد قیمت شود. شما می تواند برای اطلاع از محدوده قیمت عصب کشی و روکش دندان به جز مقاله حال حاظر به مقاله هزینه عصب کشی نیز مراجعه کنید.

قیمت روکش دندان موقت چقدره؟

روکش دندان موقت هم ممکنه یه هزینه ای جداگانه رو دستتون بذاره یا اینکه با حداقل هزینه همراه باشه. معمولا متخصصی که درمان روکش رو براتون انجام میده این هزینه رو اعلام میکنه و بستگی به جنسش داره.

هزینه روکش دندان آسیاب چه تفاوتی با روکش دندان جلو دارد؟

سوای از جنسی که برای روکش استفاده می شود، از آنجایی که روکش های دندان های جلو میبایست زیباتر و طبیعی تر باشد نیاز به کار و دقت بیشتری دارند بنابراین اغلب هزینه بیشتری دارند.

این پست چقدر تونست بهت کمک کنه؟

امتیاز از راست به چپ بیشتر میشه!

میانگین امتیازات / 5. تعداد امتیازات

تا حالا کسی نظر نداده تو اولین نفر باش

ما متاسفیم که این پست براتون مفید نبوده

لطفا بهمون کمک کنید این پست رو بهتر کنیم

میشه لطفا بگید چطور میتونیم پست رو بهتر کنیم؟

117 پاسخ به "لیست هزینه و قیمت روکش دندان در سال ۱۴۰۲ (آپدیت خرداد)"

Negin
27 شهریور 1402
سلام وقتبخیر من کل دندانهای فک بالارو روکش زیرکونیا کردم ولی رنگشون خیلی سفیده و تضاد زیادی با دندونای پایینم دارن با چسب موقتم نصب شدن امکانش هس که جدا بشه روکشام و رنگشون طبیعی تر کنن دندونسازم؟و اینکه احتمال شکستن روکش هس موقع جدا کردن یا مواد خاصی برای جدا شدنش هست؟
  دکتر دندان
  12 دی 1402
  سلام گرامی پوزش بابت تاخیر در پاسخگویی، تعداد نظرات بالا بود و متاسفانه طول کشید تا پاسخگو باشیم اینکه رنگ روکش ها مطابق با رنگ واقعی دندان هایتان نیست باید بررسی شود چون دندانپزشک حتما باید درباره رنگ با شما صحبت کند و حتی زمانی که روکش ها آماده شد آن ها را بررسی کند. باید برای بهبود رنگ روکش ها با دندانزپزشک محترم خودتان صحبت کنید احتمالا مشکل با پیگیری ایشان برطرف شود و هماهنگی بین روکش ها و سایر دندان ها ایجاد شود. پاینده باشید🌹
نازی
22 تیر 1402
سلام. من دوتا از دندان های آسیابم عصب کشی می خواد و مطالبی خوندم که تاج دندان بعد از عصب کشی سست میشه و نهایتا میشکنه. این مطلب درسته؟با روکش میشه درستش کرد؟ممنون میشم پاسخ بدین
  دکتر دندان
  24 مرداد 1402
  سلام کاربر گرامی بله بعد از درمان ریشه دندان دیگر مانند سابق بافت زنده ندارد و ضعیف می شود. پیشنهاد می شود به جای روکش دندان درمان های دیگر مانند بیلداپ دندان را انجام دهید. بیلداپ یعنی بازسازی دندان با کامپوزیت و سایر مواد دیگر. در این روش دندان به خوبی بازسازی شده و دقیقا مشابه دندان های دیگر می شود. پاینده باشید گرامی🌹
علی
22 خرداد 1402
سلام عرض ادب خسته نباشید من ۳ تا دندونمو عصب کشی کردم ولی متاسفانه یکی از انها کلا شکسته و جاش خالیه و دوتا باقی مونده تمیز دیده نمیشه و یدونه هم تازگیا سوراخ شده بنظرتون واسه همشون روکش بگیرم یا چی متشکر*
  دکتر دندان
  23 خرداد 1402
  سلام علی گرامی وقتتون بخیر شما می تونید به جای روکش، دندان ها را بیلداپ کنید. بیلداپ روش محافظه کارانه ای هست به این شکل که اصلا دیگه نیازی به تراش دندان ندارید و دندان با کامپوزیت بازسازی میشه. برای دندانی که فقط ریشه هست اگر بشه پست و کور گذاشت میتونید ترمیم کنید اگر نه راهی نداره جز کشیدن. سوال دیگری داشتید حتما بپرسید لطفا، اگر قصد بیلداپ هم داشتید از طریق دریافت نوبت، فرم تماس با کامنت درخواست دهید. پاینده باشید.🌹
زهرا وظیفه
21 فروردین 1402
سلام وقت بخیر ببخشید من سه سال پیش یه واحد روکش پی آف ام انجام دادم واز همون ابتدا روکش فاصله زیادی با لثه داشت وموقع نخ دندان کشیدن خون‌ریزی شدید داشت و احساس دارد هم در آن قسمت داشتم امسال به یک دندانپزشک دیگر مراجعه کردم ویک واحد روکش کردم ولی خونریزی هم چنان هست تشخیص شون این بود که پست گذاشته شده چون بلند بوده روکش کوچیک تر از آن در نظر گرفته شده و همین مورد باعث فاصله روکش از لثه شده در ابتدا گفتند روکش بگذاریم اگر حل نشد پست رو هم برمیدارم ولی الان میگن پست پهن و امکان برداشت آن وجود ندارد!!!اگر امکان برداشت نباشد من باید تن دندان را بکشم و ایمپلنت کنم واز طرفی خود دندان های من خیلی سفید چه نوع روکشی انجام دهم که همرنگ آن شود یک مورد روکش زیرکونیوم انجام دادم ولی آن هم نسبت به دندان خودم زرد رنگ است ودر نهایت آیا من میتونم از دندانپزشک سابقم شکایت کنم یا نه؟!
  دکتر دندان
  22 فروردین 1402
  سلام کاربر گرامی بدون مشاهده گرافی دندانی که روکش شده و وضعیتش نمی توان اظهار نظر کرد. با این حال توصیه می شود که به دندانپزشک متخصص ترمیمی و زیبایی و یا متخصص پروتزهای دندانی مراجعه کنید. این دندانپزشکان در تمام ترمیم ها مخصوصا درمان های پروتزی مهارت و دانش بالایی دارند حتما به شما در این خصوص توضیحاتی ارائه می دهند. در خصوص رنگ روکش هم نگران نباشید، روکش دقیقا متناسب با سایه رنگ دندان های خودتان در نظر گرفته می شود طوری که کاملا شبیه دندان هایتان باشد. در خصوص شکایت و کارهای حقوقی هم بهتر است موضوع را با متخصصی که به نزد او برای اصلاح می روید مطرح بفرمایید. پاینده باشید🌹
   زهرا وظیفه
   23 فروردین 1402
   سلام خیلی ممنون 🙏💐 از پاسخگویی تون ببخشید من شهر تبریز هستم اگر دکتر خوب در زمینه مشکلم که گفتم میشناسید ممنون میشم راهنمایی کنید سپاس
    دکتر دندان
    27 فروردین 1402
    خواهش می کنم سرکار خانم متاسفانه در حال حاظر چنین متخصصی سراغ نداریم در شهر شما. لطفا برای پیدا کردن متخصص مد نظر به سایت نظام پزشکی مراجعه کنید و در اینترنت جستجو کنید پاینده باشید گرامی🌹
میردامادی
25 بهمن 1401
سلام وقتتون بخیر من چند سال پیش دندون آسیاب بزرگ دوم بالا سمت چپ را عصب کشی شده و با آمالگام پر کردم اما روکش نزاشتم الان بخوام روکش زیرکونیا بزارم هزینه اش چقدر میشه ؟ ممنون از توجهتون
  دکتر دندان
  30 بهمن 1401
  سلام جناب میردامادی هزینه ها حدودا از 3 میلیون شروع میشه🌹
ابراهیم
17 بهمن 1401
سلام من میخواهم کل دندان هایم را روکش یندی کنم چقدر هزینه میخواد ؟؟؟ لطفا یه جای معتبر هم معرفی کنین وضعیت دندون هام افتضاعه
  دکتر دندان
  17 بهمن 1401
  سلام کاربر گرامی نمیشه به طور قطع در خصوص روکش تمام دندان ها صحبت کرد. مشخص کردن طرح درمان بدون ویزیت و مشاهده وضعیت دندان ها و گرفتن گرافی از دندان ها ممکن نیست. شما بهتر هست که به یک متخصص ترمیمی و زیبایی یا متخصص پروتزهای دندانی مراجعه کنید و به صورت تخصصی ویزیت بشید. هزینه ها به ازای روکش ها در جدول ابتدای مقاله درج شده میتونید خودتون برای هر تعداد دندان میخواید حساب کنید. داخل سایت آدرس تعدادی کلینیک درج شده می توانید مراجعه کنید. پاینده باشید گرامی🌹
  Mahdi
  14 اردیبهشت 1402
  سلام بنده یک دندان اسیاب روکش pfm بخام با عصب کشی هزینش تقریبا چقد میشه! با تشکر🌹
   دکتر دندان
   19 اردیبهشت 1402
   سلام کاربر گرامی هزینه روکش دندان pfm در داخل جدول ابتدای مقاله درج شده است. تعرفه عصب کشی را نیز از طریق لینک "هزینه عصب کشی" مطالعه بفرمایید. پاینده باشید 🌹
باران
10 بهمن 1401
سلام خسته نباشید من ۶تادندون فک بالا روروکش زیرکونیا گذاشتم چسب موقت زدن برام گفتن اگه مشکلی داشت بیاردرست کنیم دندون شماره ۳هام خیلی بزرگ وبرجسته هستش بین دندونام فضا داره بادندونای پایین هم چفت نمیشه.خواستم ببینم اگه دکتربخواد ازاول قالب گیری بکنه بایدهزینه بپردازم دوباره؟
  دکتر دندان
  12 بهمن 1401
  سلام کاربر گرامی دندانپزشک شما موظف هست با همان هزینه روکش ها رو برای شما به صورت تمام شده، اصولی و به قول خودتون چفت برای شما نصب کنه. نباید هزینه اضافه گرفته بشه پاینده باشید🌹
شاپرک
2 بهمن 1401
سلام من دندون ندارم سرامیکی خوبه بذارم
  دکتر دندان
  3 بهمن 1401
  سلام گرامی منظورتون رو متاسفانه کامل متوجه نشدیم ممنون میشیم که سوال رو یک بار دیگر با جزئیات مطرح بفرماییدئ پاینده باشید🌹
دکتر دندان
14 دی 1401
سلام کاربر گرامی شکستگی و پایه فلزی میبایستت تعویض شود ولی آسیب به سرامیک تحت شرایطی قابل ترمیم است. اما بهتر است اگر آسیبی به روکش وارد شد برای اطمینان کاملا تعویض شود. پانیده باشید گرامی🌹
  زری
  26 بهمن 1401
  سلام وقتتون به خیر برای دندانی که نیمی از آن شکسته است می توان روکش استفاده کرد؟
   دکتر دندان
   30 بهمن 1401
   سلا کاربر گرامی بله میشه اما روکش آخرین راه حل ترمیم دندان شکسته هست. قبل از روکش به فکر درمان های محافظه کارانه مثل بیلداپ دندان با کامپوزیت باشید. پاینده باشید🌹
فاطمه
13 دی 1401
سلام من دندان پایین سمت چپ کنار دندان عقل رو عصب کشی و پر کردم و دندان ۶ هم فقط ریشه داشت.دکترم گفت باید دندان ۶ و عقل رو بکشی که بعد برم برای روکش.الان برای اون دندان چه نوع روکشی مناسبه؟ و اینکه متوجه نشدم روکش رو فقط روی دندان عصب کشی شده میزارن و دو طرف دندان که کشیده شده خالی میمونه؟
  دکتر دندان
  14 دی 1401
  سلام کاربر گرامی برای دندانی که فقط ریشه داره امکان بازسازی با کامپوزیت هم وجود داره. دندانی که درمان ریشه شده لزومان نیاز به روکش نداره درمان بیلداپ با بازسازی هم براش توصیه میشه. برای دندان های خلفی روکش فلز سرامیک بهتر هست. هزینه کمتری داره. خیر اینطور نیست که دو طرف دندان روکش شده باید کشیده بشه. دکتر به شما گفته که چون دندان 6 ریشه داره فقط باید بکشید و دندان عقل رو هم نیازی به بودنش نیست که احتمال اون هم خراب هست. ولی شما درباره درمان بیلداپ با دکتر خودتون صحبت بفرمایید. پاینده باشید گرامی🌹
  خانم درویشی
  7 فروردین 1402
  سلام آقای دکتر همسر من دندان های جلوش شکستگی داره ویکبار روکش گرفته شده ولی تمیز نیستند وهنگام خندیدن مشخصه اگر امکانش هست هزینه ۳تا دندون جلو لطف کنید به ما بگید مچکرم 🙏
   دکتر دندان
   8 فروردین 1402
   سلام خانم درویشی گرامی هزینه ها متغییر هستند. ما چندین نوع روکش داریم که هر کدام از یک جنس خاص هستند و قیمت خود را دارند. شما می توانید برای دندان های جلو روکش فلز سرامیکی انتخاب کنید هزینه ها در جدول درج شده شما ضربدر 3 کنید. البته هرچه تعداد روکش بالاتر برود معمولا دندانپزشکان تخفیفاتی در نظر خواهند گرفت. لطفا با یک دندانپزشک صحبت کنید ولی قبل از شروع درمان حتما هزینه ها را با هم مقایسه کنید. پاینده باشید گرامی🌹
نظر بدهید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.