قیمت و هزینه پرکردن دندان در سال ۱۴۰۲ | معرفی ارزان ترین دندانپزشکی ها

11 شهریور 1402

متاسفانه هزینه ترمیم دندان ۱۴۰۱ از اول سال تا الان یکنواخت نبوده و هر  چند وقت یکبار جهش داشته. ما در سایت دکتر دندان سعی کردیم که جدیدترین هزینه و قیمت پر کردن دندان با مواد مختلف رو براتون آپدیت و به روز رسانی کنیم. اگر به زودی می خوایید برای ترمیم به دندانپزشکی مراجعه کنید قبلش یه نگاه به این مقاله بندازید.

لیست قیمت پرکردن دندان بدون عصب کشی در سال ۱۴۰۲

اگه عجله دارید خیلی و نمی تونید همه مقاله رو بخونید خیلی سریع شرح خدمات ترمیم دندان و تعرفه اون ها را داخل این جدول مشاهده کنید.

نوع ترمیمهزینه عمومیتعرفه متخصص
هزینه ترميم آمالگام يک سطحی يا كلاس پنجاز ۸۰۰از ۱.۲ م
هزینه ترميم آمالگام دو سطحیاز ۹۰۰از ۱.۴
قیمت ترميم آمالگام سه سطحیاز ۱.۳از ۱.۶
قیمت ترميم كامپوزيت يک سطحی ياكلاس پنجاز ۱از ۱.۵
قیمت ترميم كامپوزيت دو سطحی يا كلاس سهاز ۱.۲از ۱.۶
ترميم كامپوزيت سه سطحی يا كلاس چهاراز ۱.۳از ۱.۸
هزینه بیلداپ دندان با آمالگاماز ۱.۵از ۲
هزینه بیلداپ دندان با کامپوزیتاز ۱.۸از ۲.۳
هزینه پين داخل عاج يا داخل كانالاز ۳۰۰از ۵۰۰
اسپلينت كامپوزيتی دندانهاى لق شده ( يک فک)از ۸۰۰از ۹۰۰
قیمت پر کردن دندان در سال ۱۴۰۲ | تعرفه بر اساس تومان است.

هزینه پر کردن دندان در سال ۱۴۰۱ چقدر بود؟

به دلیل نوسانات شدید اقتصادی در سال ۱۴۰۱ هزینه از ابتدای سال تا انتهای آن بیش از ۲۰ درصد برای هر ترمیم افزایش یافت. از ابتدای سال هزینه ترمیم ها حداقل از ۵۰۰ هزارتومان بود.

منظور از پر کردن دندان با مواد سفید چیه؟

مواد پر کننده سفید همون کامپوزیت و سرامیک دندانپزشکی هستن. یعنی دندون رو با کمک اون ها ترمیم و پر می کنن. با توجه به جدول بالا، قیمت پرکردن دندان با مواد سفید (1 تا 3 سطحی + بازسازی کاملش) بین ۱ تا ۲.۵ میلیون متغییر هست.

تصویر شماتیک پر کردن دندان با مواد سفید

اینو حتما ببین خیلی جالبه: 🎬 فیلم پر کردن دندان با کامپوزیت

مواد سفید جهت ترمیم دندون خیلی رایج هستن. اگه دندونای جلو دچار آسیب شده باشن معمولا با این مواد ترمیم میشن چون کاملا همرنگ دندون و طبیعی هستن. شاید بیشتر از سرامیک، درباره پر کننده های کامپوزیتی شنیده باشید اما سرامیک ها هم مواد باکیفیت و زیبایی برای ترمیم دندان هستن. هزینه پر کردن دندان با سرامیک کمی بیشتر از کامپوزیته.

منظور از ترمیم دندان با مواد سیاه چیه؟

مواد سیاه همون آمالگام هست که یک ترکیب سیاه رنگ هست. از این مواد پر کننده برای ترمیم دندان های خلفی یا عقب استفاده میشه. همونطور که در جدول بالا هم دیدید، قیمت پرکردن دندان با مواد سیاه در سال ۱۴۰۲ متناسب با سطوح ترمیم ۹۰۰ هزار تا ۲ میلیون تومان متغییره.

تصویر شماتیک پر کردن دندان با مواد سیاه

اینم فیلم رو هم اگه دوست داشتی ببین: 🎬 فیلم پر کردن دندان با آمالگام

برای پر کردن دندان های خلفی خیلی کم از کامپوزیت و مواد سفید استفاده میشه چون هزینه ترمیم دندان شکسته عقب با این مواد صرفه اقتصادی نداره اما آمالگام گزینه خیلی مناسبی برای ترمیم این دندونا است چون کسی رنگ سیاهی آمالگام در طرح لبخند دیده نمیشه و هزینه کمتری هم داره.

👋 برای انجام درمان دندانپزشکی در تهران فرم زیر را پر کنید

دریافت نوبت از سایت دکتر دندان

چطور قیمت پر کردن دندان در سال ۱۴۰۲ را کاهش دهیم؟

اگه به هر دلیلی فعلاً دست و بالمون بسته س و نمی تونیم هزینه زیادی برای ترمیم دندان خودمون پرداخت کنیم یه روش هایی هست که با اونا می تونیم هزینه پر کردن دندان مخصوصاً با آمالگام رو کمتر کنیم. 3 تا از این روش ها این ها هستن:

 • مثلا می تونیم به مراکز دولتی مثلا جهاد دانشگاهی مراجعه کنیم.
 • می تونیم درمانگاه ها یا کلینیک هایی که زیر نظر دانشکده های دندانپزشکی هستن رو برای ترمیم انتخاب کنیم.
 • یا میشه از بیمه های تکمیلی کمک گرفت چون یه سریاشون حتی تمام قیمت پر کردن دندان با عصب کشی رو به طور کامل پرداخت می کنن

چطور دیگه اصلاً هزینه پر کردن دندون رو نپردازیم؟؟؟!

البته صرفه جویی منظورمون این نیست حالا که حتما باید دندان خودمون رو ترمیم کنیم، هزینه ترمیم رو کمتر یا ارزون تر پرداخت کنیم. این رو می‌ذاریم برای دندونای بعدی و هدفمون این باشه طوری ازشون مراقبت کنیم که اصلا نیازی به ترمیم دندان نباشه. اصلا نیازی نباشه قیمت و هزینه پر کردن دندان با هیچ نوع ماده ای رو بپردازیم چون هیچ چیزی جای دندون طبیعی خودمون رو نمی گیره.

بنابراین اجازه بدید در این بخش یه سری راه حل رو باه هم مرور کنیم و با دنبال کردن اون ها کاری کنیم که دیگه نیازی به پرداخت هزینه ترمیم دندان نداشته باشیم (به امید اون روز):

 • سعی کنیم هر روز 2 بار مسواک بزنیم
 • برای مسواک زدن 2 دقیقه وقت بذاریم
 • با نخ دندان فضاهای بین دندانی رو تمیز کنیم
 • اگه تونستیم از دهانشویه ها هم در کنار مسواک و نخ دندان مطابق دستور و توصیه دندانپزشک استفاده کنیم.
 • رژیم غذایی سالمی داشته باشیم
 • سعی کنیم هر 6 ماه یه بار به مطب یه دکتر دندانپزشک مراجعه کنیم
 • سیگار نکشیم
 • مصرف الکل رو متوقف کنید
 • و ….

چه دندانپزشکی هایی هزینه پر کردن دندان کمتری دریافت می کنند؟

به طور کلی 4 طیف از مراکز دندانپزشکی هستند که هزینه پر کردن دندان را کم می گیرند این مراکز عبارتند از:

 • دندانپزشکی های خیریه: در این مراکز می توانید با کمترین هزینه و بعضا با دارا بودن برخی شرایط هزینه دندانپزشکی را پرداخت نکنید.
 • دندانپزشکی های مناطق محروم: این مراکز مستقیما تحت نظر دانشگاه های علوم پزشکی استانی بوده و بیشتر خدماتشان رایگان یا با هزینه کم انجام می شود.
 • کلیه مراکز دندانپزشکی عمومی: دندانپزشکان عمومی هزینه های کمتری نسبت به متخصصان دریافت می کنند.
 • مراکز دندانپزشکی تامین اجتماعی: برخی از خدمات مانند پر کردن دندان با دفترچه تامین اجتماعی بدون هزینه یا با کمترین هزینه در مراکز خود سازمان تامین اجتماعی صورت می گیرد.

پاسخ به سوالات رایج درباره هزینه ترمیم دندان در سال 1402

قیمت پر كردن دندان جلو در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

دندان های جلو معمولاً با کامپوزیت و سرامیک پر می‌شن بنابراین همانطور که در جدول داخل مقاله به اون اشاره کردیم هزینه ها از ۱.۲ میلیون شروع می شه.

هزینه ترمیم دندان لب پر شده در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

بسته به اینکه دندان چقدر دچار لب پر شدگی شده و با چه ماده ای پر و ترمیم میشه، هزینه ها هم متفاوته. کلا باید از نزدیک با یه دکتر دندونپزشک صحبت کنید تا دقیقا هزینه رو بهتون بگه.

قیمت پر کردن دندان با لیزر چقدر است؟

لیزر هیچ نقشی در پر کردن دندان نداره بلکه از اون تنها برای از بین بردن پوسیدگی های دندانی استفاده میشه. اینطور نیست که با لیزر حفره دندان رو پر کنن. بلکه حفره با کمک لیزر تمیز و آماده میشه تا مواد سفید یا سیاه داخلش قرار بگیره.

هزینه پر کردن دندان  با بیمه تامین اجتماعی چقدر است؟

تامین اجتماعی تنها بخشی از قیمت ترمیم دندان را پرداخت می کند. به نظر میرسد تا 50 درصد هزینه از سوی این بیمه برای پر کردن دندان با مواد سیاه کاهش پیدا می کند.

درباه هزینه ترمیم دندان در سال ۱۴۰۲ سوالی دارید؟

اگه درباره قیمت پر کردن دندان و یا ترمیمش سوالی براتون پیش اومده میتونید زیر همین پست در بخش کامنت ها و دیدگاه ها برامون بنویسید سعی می کنیم در حد توان و در اولین فرصت بهتون پاسخ بدیم.

این پست چقدر تونست بهت کمک کنه؟

امتیاز از راست به چپ بیشتر میشه!

میانگین امتیازات / 5. تعداد امتیازات

تا حالا کسی نظر نداده تو اولین نفر باش

ما متاسفیم که این پست براتون مفید نبوده

لطفا بهمون کمک کنید این پست رو بهتر کنیم

میشه لطفا بگید چطور میتونیم پست رو بهتر کنیم؟

33 پاسخ به "قیمت و هزینه پرکردن دندان در سال ۱۴۰۲ | معرفی ارزان ترین دندانپزشکی ها"

شمیلا
6 آذر 1402
سلام میشه یه دکتر خوب که کارش عالی باشد برای کامپوزیت تو کرج معرفی کنید؟
Mike
28 آبان 1402
سلام و وقت بخیر. عذر میخوام پر کردگی توسط سرامیک زیرکونیا سه دندان که بطور سطحی خرابی دارند حدود چقدر میشود ؟؟ و مسئله دوم کدام دندانپزشکی به این روش پر میکند ؟ ، ترجیحا اگر امکانش هست نزدیک به آدرس تهران منطقه 13 معرفی کنید ممنونتون میشم. با آرزوی تن سالم و دل خوش❤💙💚💛💜
  دکتر دندان
  1 آذر 1402
  سلام کاربر گرامی پر کردگی سرامیک نسبت به آمالگام و کامپوزیت بیشتره. هزینه فقط به نوع پر کردگی بستگی نداره گرامی، عواملی مثل موقعیت دندان، میزان و گستردگی پوسیدگی و موقعیت پوسیدگی روی دندان می تونه روی هزینه هم تاثیر بذاره. در لیست کلینیک های شبانه روزی، تعدادی کلینیک در شرق تهران معرفی شده لطفا به اون صفحه مراجعه بفرمایید. https://www.drdandan.com/5014
کاربر گرامی
9 مرداد 1402
سلام هزینه در کردن سه تا دندان خیلی سطحی چند میشه
  دکتر دندان
  10 مرداد 1402
  درود بر شما کاربر گرامی😊 بستگی به موقعیت دندان های شما و نوع ماده پر کننده داره. جدول هزینه ها را نگاه کنید هزینه ها به صورت حدودی درج شده است. برای برآورد دقیق هزینه حتما باید دندانپزشک ابتدا عکس دندان های شما را چک کنند. پاینده باشید🌹
کاربر گرامی
9 مرداد 1402
سلام هزینه سه تا پرکردن سطحی کرم خورده چند میشه
فاطمه خسروی
31 فروردین 1402
سلام وقتتون بخیر.هزینه پر کردن دندان با مواد سفید تو بیمارستان تامین اجتماعی کمتره یا دانشکده دندان پزشکی؟
  دکتر دندان
  5 اردیبهشت 1402
  سلام کاربر گرامی هزینه پر کردن دندان با مواد سفید در مراکز تامین اجتماعی کمتر هست اگر تحت پوشش باشید. پاینده باشید🌹
Bita
17 بهمن 1401
سلام من دو تا دندان هفت هام نیاز به ترمیم دارن که یکیش یک سطح و یکیش دو سطح هست چون هزینه هر دندان تو هر مطب که رفتم فرق داشت میشه بگید برای دندان هفت چقدر هست؟
  دکتر دندان
  18 بهمن 1401
  سلام کاربر گرامی دندان 7 جزء دندان های خلفی محسوب میشه و هزینه ترمیمش نسبت به دندان های قدامی بیشتر میشه. با آمالگام از 600 و با کامپوزیت از 800 شروع میشه (در حال حاظر با توجه به تاریخ کامنت) پاینده باشید گرامی🌹
زهرا
25 دی 1401
سلام وقت بخیر پیشامیش ممنون از پاسخ گویی من چند روز پیش مقدار کوچیکی از فاصله دوتادندون عقبم شکسته شد ک پوسیده بود اگه بخوام به یه دندان پزشک غیر متخصص مراجعه کنم و با الماگام پرش کنم هزینش چقدر میشع ؟ممکنه بیشتر از ۸۰۰ تو من بشه؟ راستش همیشه مامانم میگفت روزی یکبار کافی نیست بعد از نهارم مسواک بزن ولی من توجهی نمیکردم الان میترسم بهش بگم دندونم درد میکنه چون سرزنشم میکنه بخاطر همین مجبورم با پس انداز خددم برم
  دکتر دندان
  26 دی 1401
  سلام کاربر گرامی گرامی هزینه ترمیم در جدول درج شده و معمولا هزینه پر کردن دندان با آمالگام کمتر از مواد سفید هست و میشه با همین هزینه ای که نوشتید انجام داد. اما لطفا قبل از اینکه اقدام به ترمیم کنید حتما به چند کلینیک زنگ بزنید و هزینه ها را جویا شید. بهتر هست که شما 30 دقیقه بعد از هر وعده غذایی مسواک بزنید و حتما از نخ دندان هم استفاده کنید. بیشتر پوسیدگی های بین دندانی ناشی از عدم تمیز شدن فواصل بین دندان ها هست. پاینده باشید گرامی🌹
  مریم
  10 اسفند 1401
  این قیمتها واقعی هستن؟؟؟ ما توی شهر خیلی کوچیک زندگی میکنیم ولی هزینه دندانپزشکی تقریبا ۳ تا ۴ برار ایناست که شما نوشتین خدا از پزشکای بی انصاف نگذره چرا هیچ نظارتی انجام نمیشه این ظلمه در حق مردم
زهرا
21 دی 1401
سلام من برای عصب کشی وپرکردن دودندان نیش بالاییم ۱۰میلیون پرداخت کردم هرچی اعتراض کردم والتماس کردم فایده نداشت الان ناراحتی اعصاب گرفتم آیاانصافه؟بخدا انصاف نیست.
  دکتر دندان
  24 دی 1401
  سلام کاربر گرامی بله ظاهرا حتی اگر متخصص بودن زیاد گرفتن. گرامی ما برای همین همیشه توصیه می کنیم که پیش از انجام درمان حتما و حتما هزینه ها رو سبک و سنگین کنید. تا هزینه ها رو نپرسیدید و مطمئن نشدید درمان انجام ندید. اشتباه برخی از مراجعان این هست که بدون اطلاع از قیمت ها درمان انجام می دن و بعدا متوجه میشن هزینه ها بیشتر از انتظارات بوده. بسیار مهم هست که حتما چند کلینیک رو بررسی کنید حتما پاینده باشید🌹
محمد قالمق
3 مهر 1401
خب
نظر بدهید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.